- Master Service-

Instalacjegazowe
Jelenia Góra

Instalacje gazowe dla Twojego

Domu

instalacje-gazowe

Instalacje

Gazowe

centrum serwisowe master serwis

Instalacja gazowa to zespół szczelnie połączonych ze sobą różnorodnych elementów, które pozwala na przepływ gazu do określonych urządzeń. Są one powszechnie znane gdyż w wielu domach i mieszkaniach znajdują się tkz. kuchenki gazowe bądź podgrzewacze wody, które wykorzystują to paliwo. Popularność instalacji gazowych w ostatnich latach ciągle wzrasta ponieważ wiele gospodarstw domowych a takżę przedsiębiorstw decyduje się na ogrzewanie gazowe z powodu jego ekologicznego charakteru. Kocioł gazowy jest bezobsługowym, niewielkim urządzeniem często wiszącym co pozwala na ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni.

Ze względu na sposób dystrybucji tego paliwa do budynku wyróżniamy:

  • instalację wykorzystującą gaz ziemny
  • instalację z LPG -gaz płynny


Pierwsza instalacja jest możliwa tylko wtedy gdy w pobliżu budynku przebiega sieć instalacji gazowej. Druga instalacja z LPG wymaga posiadania na zewnątrz budynku zbiornika magazynującego gaz płynny.
Montaż instalacji gazowej w budynku wymaga wielu formalności. Podstawą jest projekt sporządzony przez uprawnioną do tego osobę. Konieczne jest też pozwolenie na montaż tej instalacji, dokumenty potwierdzające własność budynku oraz opinia kominiarska. Każda nowa oraz taka która była wyłączona z użytku na co najmniej 6 miesięcy wymaga przeprowadzenia próby szczelności. Z takiego procesu sporządzany jest protokół a jeśli pomiary z próby są prawidłowe wówczas następuje odbiór techniczny instalacji gazowej.
Instalacja gazowa wymaga regularnych przeglądów.

-Master Service-

Master Service świadczy usługi w zakresie instalacji gazowych takie jak:

Master Service zajmuje się instalacjami gazowymi w budynkach jedno i wielorodzinnych oraz przemysłowych a także użyteczności publicznej. Wykonujemy instalacje gazowe między innymi na terenie Jeleniej Góry, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Świeradowa  Zdrój, Gryfowa Śląskiego i innych miejscowości.

-Master SErvice-

Potrzebujesz instalacji gazowej?

Skontaktuj się z nami teaz