- Master Service-

Pompyciepła
Jelenia Góra

Pompy ciepła dla Twojego

Domu

Pompy

Ciepła

centrum serwisowe master serwis

Pompa ciepła to urządzenie, które pozyskuje ekologiczną energię z otaczającego nas środowiska i oddaje ją do instalacji grzewczej.
Standardowa pompa ciepła składa się z trzech elementów : pompy, dolnego i górnego źródła ciepła. 
Dolnym źródłem ciepła jest instalacja która pozyskuje energię. W tym systemie instalacyjnym krąży solanka, która absorbuje ciepło z gruntu lub wody i przekazuje ją do pompy. Wyjątkiem jest powietrzna pompa ciepła, która pozyskuje powietrze zewnętrzne poprzez wentylator.

Zasada

Działania

 Pompa ciepła posiada też swój obieg, w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. W parowniku dochodzi do procesu odbioru energii z dolnego źródła do czynnika chłodniczego oraz odparowania tego czynnika. Różnica występuje w powietrznych pompach gdzie dochodzi do sytuacji w której powietrze zewnętrzne ogrzewa czynnik chłodzący. Efektem pracy parownika jest para czynnika chłodniczego która trafia do sprężarki. Na tym poziomie dochodzi do podniesienia temperatury czynnika chłodniczego i przekazaniu go do skraplacza gdzie gorący czynnik w postaci gazowej jest skraplany pod wysokim ciśnieniem. Następnie trafia on do zaworu rozprężnego gdzie ponownie zmniejsza się jego ciśnienie i stan skupienia na ciekły. 
Górne źródło ciepła stanowi instalacja grzewcza i zasobniki, w których zwykle krąży woda. Magazynują one ciepło stanowiąc czynnik grzewczy. Odebrane w skraplaczu ciepło przekazywane jest do systemu dystrybucji np.do grzejników, zbiorników wody grzewczej lub ciepłej wody użytkowej.
Zamiana górnego źródła ciepła w dolne sprawia iż budynek będzie chłodzony a nie ogrzewany.

pompa ciepla zasada dzialania

Rys. Zasada działania pompy ciepła (źródło BWP/PORTPC)

Rodzaje

Pomp Ciepła

Ze względu na rodzaj wykorzystywanego źródła energii wyróżniamy następujące pompy ciepła 

Powietrzna pompa ciepła

Pozyskuje energię z powietrza zewnętrznego którego zakres temperatury wynosi od +40°C do -25°C. Ten rodzaj pompy ciepła jest uważany za najtańszy ponieważ nie wymaga budowy instalacji do dolnego źródła ciepła a jej montaż trwa maksymalnie dwa dni. Polecany jest głównie do budynków stojących na małych działkach lub na terenie już zagospodarowanym

Wodna pompa ciepła

Pobiera wodę z pobliskich zbiorników wodnych tudzież ze studni głębinowej, których zakres temperatury wynosi od +7°C do + 12°C. Woda gruntowa o takiej temperaturze znajduje się już na głębokości większej niż 6m i jest niezależna od pór roku. Zainstalowanie tego rodzaju pompy wymaga projektu geologicznego oraz pozwolenia wodnoprawnego jeśli wykop przekroczy 30 m głębokości.

Gruntowa pompa ciepła

Pobiera energię z gleby bez żadnego ograniczenia temperaturowego. Wymaga jednak projektu robót geologicznych jeśli działka jest na terenie górniczym lub jeśli wykop przekroczy 30 m głębokości.

Na rynku istnieją także pompy ciepła z możliwością zmiany źródła ciepła. W podstawowej wersji są to pompy gruntowe, które można przestawić na pobór energii z powietrza lub z wody. Master Service zapewnia Państwu budowę wszystkich w/w modeli pomp ciepła.
Montujemy pompy ciepła między innymi na terenie Jeleniej Góry, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Świeradowa  Zdrój, Gryfowa Śląskiego i innych miejscowości.

-Master Service-

Master Service zapewnia Państwu szczegółową i fachową pomoc w doborze odpowiedniej pompy ciepła. W tym celu stosujemy Kalkulator COP Pompy ciepła. Poprzez kalkulację zużycia prądu przez urządzenie jesteśmy w stanie oszacować jakiej mocy pompa ciepła będzie odpowiednia do określonych potrzeb mieszkaniowych. Zastosowanie takiej kalkulacji pozwala dokonać odpowiedniego wyboru pompy ciepła tak aby moc wybranego urządzenia nie była za małą albo za duża do naszego metrażu.

Pompy

Ciepła

Master Service specjalizuje się w montażu i serwisie pomp ciepła takich producentów jak

-Master SErvice-

Ogrzewanie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii - Pompy CIEPŁA

Zamów Swoją pompę ciepła już dziś