- Master Service-

Pellet

Pellet a dla Twojego

Domu

Dlaczego

Pellet?

centrum serwisowe master serwis

Pellet pozyskuje się poprzez sprasowanie wiórów, zrębków czy trocin drzewnych zarówno drzew iglastych jak i liściastych. W wyniku tego procesu powstają granulki o długości ok. 2-3 cm i średnicy 6-8mm bez sztucznych substancji.
Pellet jest doskonałym i ekologiczny materiałem grzewczym. Podczas procesu jego spalania nie powstają szkodliwe substancje smoliste, a ilość powstającego popiołu jest znikoma. Z 1 tony spalonego popiołu powstaje tylko 6 kg popiołu.
Kolejną zaletą tego materiału grzewczego jest jego dostępność na rynku oraz sposób przechowywania. Pellet zazwyczaj pakowany jest w worki 15 kg. Transport takich małych nawet pojedynczych opakowań nie jest trudny. Sprawnie też przebiega jego załadunek do
zasobnika wewnątrz pieca, natomiast szczelnie zamknięte worki nie brudzą kotłowni.

KOTŁY/Piece

na Pellet

Wartość opałowa pelletu waha się w granicach 4,6-5 kWh/kg i 16-20 MJ/kg. Piece na pellet są w pełni zautomatyzowane i dają nam możliwość obsługi urządzenia kilkoma przyciskami bądź sterowania przez WIFI/GSM. Można też je zaprogramować bądź ustawić program manualny. Pellet do paleniska dostarczany jest automatycznie przez specjalny podajnik i tak też się odbywa jego rozpalanie. Nie potrzebna jest ingerencja palacza. W zależności od wielkości zasobnika kocioł na pellet może pracować bezobsługowo kilka tygodni.
Master Service oferuje Państwu zarówno pellet jak i kotły na pellet, a takżę możliwość zainstalowania takiego urządzenia. 

-Master SErvice-

Potrzebujesz pelletu?

Skontaktuj się z nami teaz